Новини

До Всесвітнього дня Землі відвідувачі обласної книгозбірні читали "живі книги"

zk 4Назустріч Всесвітньому дню Землі вчора в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Ф.Потушняка працювала "жива бібліотека".

Проект "Жива бібліотека" – це можливість почитати не традиційну книгу, а "живу". В ролі книг виступають живі люди, які радо діляться своєю історією. А що Всесвітній день Землі, який відзначатимемо  22 квітня, покликаний спонукати людей дбайливіше ставитися до своєї рідної Домівки, "живими книгами" нашими цього разу були люди, для яких захист природи – це спосіб життя.

Засновники ГО "Екосфера" Катерина Станкевич-Коваль і Оксана Станкевич-Волосянчук розповідали про такі нагальні екологічні проблеми, як зміна клімату, збільшення викиду CO2, сортування твердих побутових відходів.

Детальніше...

Виставою театру з Івано-Франківська завершився третій фестиваль "Під цвітом сакури"

pcs 5III-ій фестиваль камерного театрального мистецтва "Під цвітом сакури" завершився вчора ввечері в Ужгороді виставою "На західному фронті без перемін" Івано-Франківського національного академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.І.Франка.

Це перша в Україні постановка однойменного роману Еріха Марії Ремарка. Герої – "втрачене покоління", 20-річні хлопці, які ще вчора навчалися, мріяли, а тепер кинуті в кривавий бруд Першої світової війни. Як вижити і залишитися людьми – перед ними непросте в жорстоких реаліях питання. Пронизлива й відверта історія про війну та проти війни – надзвичайно актуальна, на жаль, у зв'язку з ситуацією на сході України, і для сучасного українського глядача.

Детальніше...

Визначені переможці обласного етапу Всеукраїнського конкурсу "Книгоманія – 2019"

k 4У Закарпатській обласній бібліотеці для дітей та юнацтва напередодні зібралися лідери дитячого читання, найкращі юні ерудити краю для участі в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу дитячого читання "Книгоманія – 2019".

Організаторами конкурсу є Громадська організація "Форум видавців", "Український інститут книги" й на теренах області – Закарпатська обласна бібліотека для дітей та юнацтва за підтримки департаменту культури Закарпатської облдержадміністрації.

Детальніше...

Понад півтисячі авторських писанок представлено в обласному музеї народної архітектури та побуту

2Виставка-конкурс "Світ писанки" напередодні світлого свята Великодня вчергове відчинила свої двері для краян і гостей міста.

Цьогоріч увазі відвідувачів 50 майстрів представили 535 писанок, виконаних різноманітними техніками. Експозицію вдало доповнюють музейні експонати, серед яких 210 писанок та півсотні взірців народної тканини (рушників, великодніх серветок "хлібувок"). Найбільше привертають увагу писанки, виконані традиційною восковою технікою, дряпанки, керамічні й вишивані писанки, писанки з ниток, кована писанка і писанка з кольорового скла, писанки з паперу, карвінг по яєчній шкарлупі. 

Детальніше...

Майстер-клас "Чарівний світ писанки" традиційно до Великодня проведуть в Ужгороді

23.04У вівторок, 23 квітня, в Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту відбудеться майстер-клас "Чарівний світ писанки".

Провідні майстрині краю навчатимуть різноманітним технікам писанкарства вихованців прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, притулку для дітей та Закарпатського центру соціально-психологічної реабілітації дітей.

Загалом, до участі запрошено близько 80 дітей із різних районів краю, для яких, окрім власне майстер-класу, передбачено ще низку сюрпризів: екскурсії музейними виставками й Ужгородським скансеном, святковий обід, великодні подарунки тощо.

Початок об 11.00.

Організатори – департамент культури облдержадміністрації спільно зі Службою у справах дітей Закарпатської ОДА за підтримки Закарпатського обласного музею народної архітектури та побуту й обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

В обласному центрі вже вп'яте розквітли писанкові дерева й відкрито виставку пасхальних вишивок

sp 11Сьогодні, назустріч великому святу Воскресіння Господнього, вже вп'яте на головній площі Закарпаття відбувся фестиваль-конкурс "Воскресни, писанко!". Цей унікальний захід внесений до Книги рекордів України, адже лише тут навесні дерева зацвітають тисячами різноманітних писанок.

Відкрили свято флеш-мобом із піснею "Великдень світлий" учасники танцювальної корпорації друзів та вокального квінтету ПАДІЮНу.

Участь в обласному фестивалі-конкурсі взяли команди з усіх куточків краю. 

Детальніше...

Сучасний український іконопис презентовано в Ужгороді виставкою "Величаємо"

i 8Напередодні одного з найбільших християнських свят – Великодня – в Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту розгорнула свою експозицію виставка сучасного українського іконопису "Величаємо".

Представлено роботи викладачів і студентів кафедри сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв під керівництвом професора Романа Василика. Сьогодні кафедра є однією з наймолодших у ЛНАМ, утім її студенти та викладачі вже є активними учасниками пленерів за кордоном (Польща) й ініціаторами мистецьких акцій в Україні, зокрема численних виставок-аукціонів на підтримку воїнів АТО.

Детальніше...

Митці Закарпаття творили на вулицях квітневого Ужгорода в рамках семінару-пленеру

p 1Сьогодні на базі Закарпатського обласного організаційно-методичний центр культури відбувся традиційний обласний семінар-пленер "Рожевий цвіт", у якому взяли участь художники-аматори та професіонали. Мета семінару-пленеру – налагодження зв'язків і обмін творчим досвідом та новими ідеями між митцями з усіх районів Закарпаття, напрацювання навичок у написанні урбаністичного пейзажу.

З вітальним словом до митців звернувся в.о.директора Закарпатського ООМЦК, заслужений працівник культури України Василь Барановський. Про роботу над етюдом у різних техніках живопису розповів народний художник України Василь Свалявчик та художники-педагоги Василь Вовчок і Олександр Сидорук.

Детальніше...

Стартував конкурс культурно-мистецьких проектів "Малі міста – великі враження" у 2019 році

MKU logoМінкультури повідомляє про початок конкурсу культурно-мистецьких проектів "Малі міста – великі враження" у 2019 році.

В конкурсі беруть участь культурно-мистецькі проекти, що мають на меті розвиток культурного простору України на основі використання соціально-економічного потенціалу об'єктів культурної спадщини й елементів нематеріальної культурної спадщини для розвитку, посилення інвестиційної та туристичної привабливості населених пунктів із загальною чисельністю населення до 50 тис. осіб, що відповідають критеріям конкурсу.

Кінцевий термін подання заявок на участь – 15 травня. Деталі – за посиланням

Водночас, із 17 до 23 квітня триватиме приймання документів від громадських об'єднань для включення кандидатур до складу Експертної ради з відбору проектів, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету на засадах співфінансування

Додаткова інформація