Новини

Побачила світ "Антологія наукової думки про народну музику Закарпаття"

antologijaНещодавно у видавництві "Карпатська вежа" побачила світ унікальна праця – "Антологія наукової думки про народну музику Закарпаття", упорядником якої стала методист Закарпатського обласного організаційно-методичного центру культури, викладач-методист Ужгородського музичного коледжу ім.Д.Задора, заслужений діяч мистецтв України Віра Мадяр-Новак.

Реалізована перша частина циклу видань привертає увагу читачів своєю новизною й актуальністю. Вперше в одному збірнику сконцентровано вибрані праці провідних європейських фольклористів початку ХХ ст. – Філарета Колесси і Бели Бартока та диригента, педагога, композитора, представника закарпатського міжвоєнного музичного ренесансу Михайла Рощахівського. Вибір персоналій не є випадковим, оскільки представлені постаті вважаються корифеями національних музично-етнографічних наративів. Незважаючи на те, що етномузикологи належали до різних національних культур, їхні наукові інтереси частково перетиналися, зокрема щодо невеличкої живописної території в центрі Європи – Закарпаття.

Детальніше...

Оголошення про проведення обласного конкурсу українського художнього слова ім.І.Ірлявського

uvaga uaДепартамент культури Закарпатської облдержадміністрації оголошує про проведення 28 травня в смт.Середнє Ужгородського району (Середнянська дитяча школа мистецтв) обласного конкурсу українського художнього слова ім.І.Ірлявського "Моя весна".

Початок об 11.00. Реєстрація учасників з 10.15.

Конкурс проводиться у номінаціях: "Поезія", "Проза", "Гумор" і "Власна творчість".

У конкурсі можуть брати участь учні, студенти навчально-мистецьких та освітніх закладів, учасники поетичних студій, аматорських театральних колективів, читці художнього слова закладів культури клубного типу області, автори-виконавці.

Детальніше...

Обласний семінар-практикум хореографічного мистецтва відбудеться в Ужгороді

24.04У середу, 24 квітня, на базі Ужгородського коледжу культури і мистецтв та Громадської організації "Джерельця Карпат" – "Дитяча академія танцю" відбудеться обласний семінар-практикум хореографічного мистецтва.

Захід присвячений Міжнародному дню танцю, що відзначається 29 квітня. 

Організатор – Закарпатський обласний організаційно-методичний центр культури. 

В програмі:
- виступ ансамблю мажореток "Акцент";
- показові майстер-класи від викладачів Ужгородського коледжу культури і мистецтв;
- презентація роботи приватного позашкільного закладу Громадської організації "Джерельця Карпат" – "Дитяча академія танцю".

Початок о 10.00, – анонсує Закарпатський ООМЦК

"Чарівний світ писанки" творили учасники традиційного майстер-класу

mk 13Сьогодні на базі Закарпатського обласного музею народної архітектури та побуту відбувся традиційний майстер-клас для дітей "Чарівний світ писанки". Захід уже п'ятий рік поспіль організовують департамент культури облдержадміністрації і Служба у справах дітей Закарпатської ОДА задля залучення малечі та юні з різних куточків краю до святкового рукоділля та цікавого дозвілля в обласному центрі.

Цього разу на майстер-клас завітали близько 80-ти учасників, а саме діти-сироти і позбавлені батьківського піклування, котрі виховуються в прийомних сім'ях та дитячих будинках сімейного типу.

Детальніше...

До Всесвітнього дня Землі відвідувачі обласної книгозбірні читали "живі книги"

zk 4Назустріч Всесвітньому дню Землі вчора в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Ф.Потушняка працювала "жива бібліотека".

Проект "Жива бібліотека" – це можливість почитати не традиційну книгу, а "живу". В ролі книг виступають живі люди, які радо діляться своєю історією. А що Всесвітній день Землі, який відзначатимемо  22 квітня, покликаний спонукати людей дбайливіше ставитися до своєї рідної Домівки, "живими книгами" нашими цього разу були люди, для яких захист природи – це спосіб життя.

Засновники ГО "Екосфера" Катерина Станкевич-Коваль і Оксана Станкевич-Волосянчук розповідали про такі нагальні екологічні проблеми, як зміна клімату, збільшення викиду CO2, сортування твердих побутових відходів.

Детальніше...

Виставою театру з Івано-Франківська завершився третій фестиваль "Під цвітом сакури"

pcs 5III-ій фестиваль камерного театрального мистецтва "Під цвітом сакури" завершився вчора ввечері в Ужгороді виставою "На західному фронті без перемін" Івано-Франківського національного академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.І.Франка.

Це перша в Україні постановка однойменного роману Еріха Марії Ремарка. Герої – "втрачене покоління", 20-річні хлопці, які ще вчора навчалися, мріяли, а тепер кинуті в кривавий бруд Першої світової війни. Як вижити і залишитися людьми – перед ними непросте в жорстоких реаліях питання. Пронизлива й відверта історія про війну та проти війни – надзвичайно актуальна, на жаль, у зв'язку з ситуацією на сході України, і для сучасного українського глядача.

Детальніше...

Визначені переможці обласного етапу Всеукраїнського конкурсу "Книгоманія – 2019"

k 4У Закарпатській обласній бібліотеці для дітей та юнацтва напередодні зібралися лідери дитячого читання, найкращі юні ерудити краю для участі в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу дитячого читання "Книгоманія – 2019".

Організаторами конкурсу є Громадська організація "Форум видавців", "Український інститут книги" й на теренах області – Закарпатська обласна бібліотека для дітей та юнацтва за підтримки департаменту культури Закарпатської облдержадміністрації.

Детальніше...

Понад півтисячі авторських писанок представлено в обласному музеї народної архітектури та побуту

2Виставка-конкурс "Світ писанки" напередодні світлого свята Великодня вчергове відчинила свої двері для краян і гостей міста.

Цьогоріч увазі відвідувачів 50 майстрів представили 535 писанок, виконаних різноманітними техніками. Експозицію вдало доповнюють музейні експонати, серед яких 210 писанок та півсотні взірців народної тканини (рушників, великодніх серветок "хлібувок"). Найбільше привертають увагу писанки, виконані традиційною восковою технікою, дряпанки, керамічні й вишивані писанки, писанки з ниток, кована писанка і писанка з кольорового скла, писанки з паперу, карвінг по яєчній шкарлупі. 

Детальніше...

Майстер-клас "Чарівний світ писанки" традиційно до Великодня проведуть в Ужгороді

23.04У вівторок, 23 квітня, в Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту відбудеться майстер-клас "Чарівний світ писанки".

Провідні майстрині краю навчатимуть різноманітним технікам писанкарства вихованців прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, притулку для дітей та Закарпатського центру соціально-психологічної реабілітації дітей.

Загалом, до участі запрошено близько 80 дітей із різних районів краю, для яких, окрім власне майстер-класу, передбачено ще низку сюрпризів: екскурсії музейними виставками й Ужгородським скансеном, святковий обід, великодні подарунки тощо.

Початок об 11.00.

Організатори – департамент культури облдержадміністрації спільно зі Службою у справах дітей Закарпатської ОДА за підтримки Закарпатського обласного музею народної архітектури та побуту й обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

Додаткова інформація