Новини

Привiтання з Днем Театру

XT0SvaiOeHH6SkzG60uJcwsnLPJHC8MfFekqj2Qy      Для сучасного глядача театр - це неймовірна і завжди очікувана зустріч з дивом. Для інших, дуже багатьох - це і храм мистецтва, і місце важкою, напруженої роботи, що вимагає терпіння, гарного впертості, здоров'я і повної самовіддачі. Вітаємо всіх працівників театру з професійним святом! Бажаємо вам зберігати оптимізм, вірити в удачу і своє покликання! Разом ви допомагаєте нам ставати краще!

В обласній бібліотеці відбудеться презентація книги Сергія Федаки «Історія України» (Том 1)

88236497 523388055210806 7260849038038138880 n10 березня о 17:00 в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбудеться презентація книги доктора історичних наук, професора Ужгородського національного університету Сергія Федаки «Історія України».

Це перший том багатотомного видання про історію України. Перша книга вийшла в серії «Долітописна історія», у якій досліджено кам’яний вік. У книзі автор аналізує процес розвитку людського суспільства на території сучасної України від появи тут перших стоянок (1 млн. р. тому) до завершення неоліту.

Професор Сергій Федака окреслює хід освоєння людьми різних українських теренів, пише про розширення і ускладнення їхнього кам’яного інструментарію, прийомів жилобудування, полювання, збиральництва і рибальства. Автор у книзі показує еволюцію ментального стану первісних людей. На основі різночасних археологічних пам’яток, етнологічних, лінгвістичних, фольклорних, генетичних джерел науковець зробив спробу створити цілісну і комплексну картину суспільного розвитку людства в межах сучасної України упродовж усього кам’яного віку.

 

Відкрилася виставка робіт митців образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Заквітчані»

 

2 IMG 2221

Третього березня у виставковому залі Закарпатського музею народної архітектури та побуту відкрилася виставка робіт митців образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Заквітчані».

 

 

 

 

 

 

 

 

У виставці взяли участь 23 майстри, а до експозиції ввійшло понад 100 різноманітних творів. Зокрема це живопис, графіка, кераміка, різьба по дереву, розпис на склі, витинанки, а також роботи, виконані в техніках кіносайгу та валяння і малювання по вовні.

 

Детальніше...

„Цілковита весна”

87855831 286815442299497 5463012213679718400 n

Прес-анонс 02.03.2020

В обласній бібліотеці проведуть благодійний вечір на підтримку Тетяни Літус

У четвер, 5 березня, о 19:00 в Закарпатській обласній універсальній
науковій бібліотеці ім. Ф.Потушняка відбудеться благодійний творчий вечір
„Цілковита весна” на підтримку Тетяни Літус.


Творчість — це те, що оточує нас всюди. І в четвер ви відчуєте її у віршах
закарпатських поетів, у музиці гурту „Вабливий кіт”, у картинах молодих
художників, у неймовірній кераміці Тетяни Літус, на лікування якої будуть
збиратися кошти. Ця талановита дівчина — приклад того, як перестати боротися
за життя і стати самим життям.


Також на вас чекають смачні і корисні смаколики від :
https://www.facebook.com/cukriksolodoschi/

Євгенія Напуда,
завідувачка відділом проєктної та соціокультурної діяльності
Закарпатської ОУНБ ім.Ф.Потушняка

Оголошення про проведення обласного фестивалю – конкурсу дитячого та юнацького театрального мистецтва „Юні зірки Мельпомени”

54525575 2301759166702625 6314126559670173696 nДепартамент культури Закарпатської обласної державної адміністрації оголошує про проведення 02 квітня 2020 року у м.Берегово Закарпатської областіобласного фестивалю – конкурсу  дитячого та юнацького театрального мистецтва „Юні зірки Мельпомени”.

Реєстрація учасників 02 квітня 2020 р. до 9.30 год. 

Жеребкування о 9.45 год.

Відкриття фестивалю о 10.00 год.

 

Детальніше...

В обласній бібліотеці відбулась презентація результатів майстерні друку слоганів і гасел „Ваш текст тут”

IMG 7816    У понеділок, 24 лютого, в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбулась презентація результатів воркшопу друку слоганів і гасел „Ваш текст тут”, яка діяла в рамках проєкту „Бібліотека об’єднує людей” (програма „Tandem Ukraine”) за участі художниці з Угорщини Тюнде Мезес.

 

 

Детальніше...

Педагогічний форум «Інклюзія у початковій мистецькій освіті ARTS FOR HEARTS»

1242142 Шановні друзі! Громадська організація «Всеукраїнська асоціація закладів мистецької освіти», Громадська організація «Українська ланка Європейської Асоціації Викладачів Струнників» (ESTA Україна), Державний науково-методичний центр змісту культурно-мистецької освіти підтримали директора Дитячої школи мистецтв No 5 ім. І.0. Дунаєвського м. Харкова, члена Координаційної ради ГО «Всеукраїнська асоціація закладів мистецької освіти» Кравчук Оксану Вікторівну з ініціативою проведення Всеукраїнського проекту - педагогічного форуму «Інклюзія у початковій мистецькій освіті ARTS FOR HEARTS», що відбуватиметься на основі залучення кращих вітчизняних та європейських практик. Звертаємось до Вас з проханням поширити цю інформацію серед мистецької спільноти, на сайтах відповідних організацій та надіслати її всім зацікавленим особам. Захід відбудеться у місті Київ 27 квітня з 11:00 до 17:00 за адресою: вулиця Борщагівська, 14 (київська Дитяча школа мистецтв No 5 ім. Л. Ревуцького). План організації та форми для реєстрації додаються. 

Детальніше:

Щодо участі в культурно-освітній поїздці до Італії, Словенії, Угорщини

   Снимок   Від імені громадської організації «Відкритий світ молоді» дозвольте засвідчити свою повагу державним адміністраціям і радам та проінформувати про те, що з 02зпо 09 травня 2020 року в рамках діяльності організації відбудеться культурно-освітня поїздка до Італії, Словенії, Угорщини (програма додається).

 

 

 

 

 

 

 

Детальніше

Додаткова інформація