9 квітня в Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту відбувся майстер-клас "Чарівний світ писанки", організований для вихованців прийомних сімей та дитбудинків сімейного типу області.

Всього зібралося близько сотні учасників: дітей та їхніх батьків-вихователів, котрі опановували мистецтво писанкарства під наглядом 15 образотворців, переважно, членів крайового осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

Учасники мали змогу повправлятись у різних писанкарських техніках, зокрема, виготовити такі оригінальні та складні писанки, як вирізані, декоровані бісером чи мотанки. "Тут представлено чимало сучасних способів декорування писанок, та, певно, улюбленими для багатьох залишаються традиційні, виготовлені з природних матеріалів і за старим бабусиним звичаєм писанки, ті, в які вкладено душевне тепло й мудрість нашого народу, - каже начальник управління культури Закарпатської ОДА Юрій Глеба, - Ми раді, що з допомогою наших народних умільців можемо передати такі вміння молодому поколінню".

1

Подібний майстер-клас із писанкарства управління культури організовує вже 4 рік поспіль, та цьогорічний захід є чи не найчисельнішим. За словами Світлани Якімеліної, побачене вкотре засвідчує, наскільки важливе для дитини родинне виховання. "Нині в області 38 будинків сімейного типу та 64 прийомні сім’ї, у кожній із яких зростає від 2 до 10 вихованців, - розповідає начальник служби у справах дітей Закарпатської ОДА. – Щиро дякуємо всім батькам-вихователям за їхню чуйність та відповідальність і зобов’язуємося, наскільки це можливо, забезпечувати соціальний захист їхніх родин".

8

Чи не найбільшу родину залучила до майстер-класу сестра Йосафата. Мати-вихователька будинку сімейного типу в с. Королево, на Виноградівщині, опікується 9 вихованцями віком від 7 до 18 років. Каже, різниці між дітьми, котрі ростуть у біологічних родинах і нашими підопічними – немає: ті самі проблеми, переживання, радощі. "Для дитини ж важливо, щоби було з ким це все розділити", - запевняє сестра Йосафата. Щодо писанок, їхнє значення своїм дітям пояснює так: яйце – символ життя, а все зображене на ньому – це те, що в нашому житті найдорожче, таким чином, даруючи комусь писанку – ми відкриваємо йому свій внутрішній світ.

По закінченню майстер-класу, всі родини отримали святкові кошики з пасками та шоколадними писанками. Також для дітей організували солодкі пригощання та пізнавальну екскурсію Ужгородським скансеном.

2

6

7

9

 

Управління культури Закарпатської ОДА

 

Додаткова інформація