У вівторок, 24 вересня, в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Ф.Потушняка представлять роман Ксенії Фукс "По той бік сонця".

На презентації свого дебютного роману (видавництво "Темпора") на Київському Арсеналі в травні молода українська письменниця Ксенія Фукс зазначила: вважає проблематичним той факт, що тема психологічних захворювань замовчується в українському суспільстві, й через це важливо почати відкрито про них говорити.

Центральною темою дебютного роману Ксенії стали сприйняття суспільством людей із психологічними захворюваннями та самоідентифікація пацієнтів, які опинилися в психіатричних лікарнях. Головна героїня книги "По той бік сонця", від чиєї особи ведеться розповідь, потрапляє в психіатричне відділення однієї з німецьких клінік. Героїня бореться з депресією, яка відняла в неї всі сили працювати, кохати, зустрічатися з друзями. Головна героїня не хоче ні їсти, ні читати, ні виходити з дому, ні вставати з ліжка, і по суті, навіть жити. Клініка  її остання надія на порятунок. З моменту, коли вона опиняється в стінах лікарні й здає в приймальні всі гострі предмети, починається її довгий шлях одужання. У клініці вона знайомиться з іншими пацієнтами, палить із ними на лікарняному балкончику та веде розмови, які змінюють її погляд на багато речей. Дуже точно і мужньо авторка описує деякі частково прикордонні стани героїв книги, які опинилися десь між небажанням жити й бажанням зрозуміти, навіщо жити. 

Обрана авторкою тема та манера розповіді, що таке бути в депресії, як це "чути голоси", чому така важлива психотерапія  абсолютно нові для українського книжкового ринку і тому викликали неабиякий інтерес читачів, гостру дискусію на Книжковому Арсеналі й подяку від багатьох тих, хто зізнавався, що в них депресія, але боявся розповісти про це своїм близьким.

Буктрейлер – за посиланням. 

Початок презентації о 13.00. Вхід вільний, – інформує книгозбірня. 

Про авторку: Ксенія Фукс (нар. 1988 р. у м.Донецьк)  громадська активістка, художниця, головна редакторка та співзасновниця українсько-німецького журналу "Gel[:b]lau", голова і співзасновниця ГО "Українське ательє культури та спорту" в м.Штутгарт. Закінчила Донецький національний університет за фахом "Англійська мова та література" і Штутгартський університет медіа за фахом "Реклама та маркетингові комунікації". Лауретка літературного конкурсу "Смолоскип – 2018" за роман "По той бік сонця". Живе в Штутгарті, любить мистецтво, подорожі і кроликів.

KF

Додаткова інформація