23 жовтня у Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту відбудеться презентація результатів проекту "Онлайн ХАБ для нематеріальної культурної спадщини Закарпаття" і прес-брифінг для регіональних ЗМІ.

Початок о 12.00.

Учасники гранту прозвітують перед громадськістю про зроблене, розкажуть про роботу над проектом. Відзначимо, що аналогічних проектів у Закарпатті раніше не було реалізовано.

Відкриє презентацію керівник проекту, директор Закарпатського обласного організаційно-методичного центру культури Ганна Дрогальчук.

Продюсер телепрограм, керівник продакшн-студії "adverDante" Михайло Данканич розповість про створення фільмів, присвячених нематеріальній культурній спадщині краю. Присутні матимуть нагоду проглянути фрагменти відеофільмів про людей, які прославили карпатський край, їхнє мистецтво. Зокрема, про чудового майстра, коваля Михайла Пилипчинця з села Лисичово, що на Іршавщині, який вже не одне десятиліття береже й популяризує традиційне ковальство краю, про неперевершеного майстра вовноткацтва Миколу Кокіша з Рахівщини, талановиту ткалю Ольгу Баков з Берегівщини й інших.

Бренд-менеджер, керівник проекту "Туристичний інформаційний центр Закарпаття" Олександр Коваль розповість про свою ділянку роботи над грантом. Він прочитав курс відеолекцій про нематеріальну культурну спадщину Закарпаття, надав експертні поради у сфері її управління.

Керівник проекту Ганна Дрогальчук презентуватиме каталог, у якому йдеться про майстрів та традиції, що успадковуються віками. Шанувальники народного мистецтва знайдуть там багато цінної інформації про ткацтво, лозоплетіння, ковальство й інші народні промисли Закарпаття. До слова, текст каталогу перекладено англійською, що зробить інформацію доступною для читачів усього світу.

Серед виступаючих і гостей – представники влади, майстри народних художніх промислів та працівники культури, які взяли участь у реалізації грантового проекту, зокрема Станіслав Аржевітін, Ласло Галас, Володимир Шепета і багато інших.

У залі буде розгорнуто фотовиставку й експозицію виробів відомих майстринь, які репрезентують великоберезьке човнико-перебірне ткацтво.

Святковий настрій присутнім створюватиме народний аматорський ансамбль народної пісні "Розмарія", який виконає в'язанку закарпатських народних пісень.

Проект "Онлайн ХАБ для нематеріальної культурної спадщини Закарпаття" реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.

ukf

Володимир Мишанич, провідний методист

Закарпатського ООМЦК

Додаткова інформація