1 квітня в Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту урочисто відкрили передвеликодню виставку "Світ писанки".

На експозиції представлено більше сотні писанок, виконаних у найрізноманітніших жанрах та техніках: від традиційних народних – до сучасних авторських виробів.Помітну добірку для виставки надав мистецтвознавець Роман Пилип – це традиційні закарпатські писанки, реконструйовані за зразком пасхальних атрибутів 20-30-их років, зокрема, описаних в альбомі Сергія Маковського "Народное искусство Подкарпатской Руси" (м. Прага, 1925 р.).

Цінну колекцію гуцульських писанок, традиційних для Закарпаття, Чернівеччини та Івано-Франківщини представив ужгородець Віктор Мигович, оригінальну добірку автентичних мальованок надала майстриня з Хустщини Терезія Якоб.

Усього в експозиції взяли участь 30 закарпатських майстрів. Серед них і відомий ужгородський шоколатьє Валентин Штефаньо. На свою писанку кондитер витратив 27 кілограмів шоколаду, 2 дні роботи та чимало натхнення, зате результат того вартував: писанка, оповита ароматом шоколаду та французьким шармом посіла достойне місце на виставці.

Познайомитись із розмаїтим доробком закарпатських писанкарів можна впродовж місяця.

  2

  3

  4

  5

  6

  7

 

Управління культури Закарпатської ОДА

 

Додаткова інформація