Книга побачила світ із нагоди відзначення 150-річчя від дня народження Августина Волошина. Над нею працювали відомі громадські діячі – Павло Федака та його син Павло.

Голова ГО "Закарпатське крайове культурно-освітнє товариство "Просвіта", краєзнавець, доктор історичних наук Павло Федака (старший) розповів, що робота була тривалою і клопіткою. Джерельною базою слугувала низка музейних реліквій та архівних матеріалів. За його словами, цінність книги в тому, що в ній опубліковані фотографії, документи й інші матеріали, пов’язані з життям і діяльністю Августина Волошина, які раніше не публікувалися й про які широкій громадськості не було відомо. Кожна третя ілюстрація є унікальною.  

Видання вийшло друком за підтримки департаменту стратегічних комунікацій, національностей та релігій обласної військової адміністрації. Примірники книги розподілили між бібліотеками, школами та громадськими спілками Закарпаття, – інформує пресслужба Закарпатської ОВА.

Деталі – за посиланням

У четвер, 25 квітня, в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту відбудеться майстер-клас із вибійки.

Учасники зможуть зануритися в атмосферу творчості та з допомогою співробітниці музею, майстрині Вікторії Симкович виготовити власноруч великодній рушничок ("хлібовку") за взірцями з фондової колекції музею, а також дізнатися про традиції використання цього виду народного текстилю.

Початок о 15:00.

Як повідомляють організатори, такий майстер-клас у музеї проводитимуть уперше.

Участь за попереднім записом. Деталі – за посиланням.

Український культурний фонд розпочинає приймати заявки на ЛОТ "Короткострокові культурно-мистецькі проєкти" в межах грантової програми "Відновлення культурно-мистецької діяльності".

Мета ЛОТу – підтримка діячів культури та культурних інституцій, які залишаються в Україні, створення умов для вироблення ними актуальних культурно-мистецьких продуктів, які в умовах російської агресії проти України стають підґрунтям ідентичності та прогресивної культури на національному рівні, а на міжнародному рівні є інвестиціями в імідж і позиціонування країни в світі.

Розмір гранту: від 50 тис.грн. до 300 тис.грн..

За ці кошти можуть бути створені: арт об'єкт, аудіозапис (синглу/альбому), концерт, виставка, експозиція/реекспозиція, вистава, п’єса, літературно-мистецька резиденція, вироби народних промислів та ремесел, освітній або освітньо-аналітичний проєкт у сфері культури та креативних індустрій, цифрова бібліотека/архів/музей, відеоконтент для медіаплатформ.

Кінцевий термін подання заявки – 13 травня. Деталі – в організаторів.

25 квітня в Ужгородському музичному фаховому коледжі ім.Д.Задора відбудеться III Міжнародна науково-практична конференція "У діалозі з музикою".

Як повідомляють організатори, участь у конференції візьмуть близько півсотні доповідачів: науковців, аспірантів, докторантів, викладачів, студентів мистецьких вишів України та закордону.

Тематичний напрямок роботи конференції охоплює широке коло питань:
1. Історичні та теоретичні аспекти музичної науки: традиції і новації;
2. Розвиток регіонального музикознавства: події та постаті;
3. Теоретичні проблеми музичного виконавства та інтерпретації;
4. Етномузикознавство та музичний фольклор у сучасному вимірі;
5. Музична культура української діаспори та відроджені імена;
6. Педагогічна майстерність: актуальні питання музичної психології та педагогіки.

Початок об 11:00. Детальна програма – за посиланням.

Міністерство культури та інформаційної політики інформує про "Гайд безбар’єрних подій". Це рекомендації для проведення публічних заходів за принципами безбар’єрності. Поради стосуються як онлайн, так і офлайн-подій.

Метою політики безбар’єрності є створення безперешкодного середовища для всіх груп населення, забезпечення рівних можливостей кожній людині реалізовувати свої права.

Успіх будь-якого заходу полягає у зручності та комфорті його учасників і гостей. Забезпечити це легко, якщо у фокусі підходів та рішень при його організації буде безбар’єрність – починаючи від запрошень і вибору локації до налаштування освітлення, облаштування різних зон і підготовки персоналу.

"Гайд безбар’єрних подій" – це ще один розділ "Довідника безбар’єрності", де зафіксовані нові норми безбар’єрної мови, – повідомляє МКІП

25 квітня мешканці та гості краю зможуть насолодитися величними звуками органної музики у виконанні солістки-органістки Закарпатської обласної філармонії Катерини Гажо.

Органна соната – один із феноменів, який з’явився ще в епоху бароко, але досягнув своєї автономності і яскравої художньої виразності в епоху романтизму. Ціла низка акустичних, естетичних якостей органу й органної музики притаманні принципам бароко – багатство голосів, акустична глибина та мальовничість тембрів. Саме в межах стилю бароко органна музика досягла свого розквіту.

Коди бароко активно заявляли про себе в музиці вже з епохи романтизму. Одним із барочних "кодів" для майже всіх композиторів епохи романтизму, які писали органні сонати, стала творчість Й.С.Баха.

У концерті "Sonatas code barocco" слухачі зможуть відкрити для себе значущі твори органного мистецтва Й.С.Баха, Ф.Мендельсона, М.Регера.

Завтра, 23 квітня, Український інститут книги спільно з Українським національним офісом інтелектуальної власності та інновацій (ІР офіс) і за участі Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів проведуть круглий стіл "Держава-видавці-маркетплейси: об'єднані в боротьбі з піратством у книговидавництві".

Дата проведення обрана невипадково, адже саме 23 квітня – Всесвітній день книги та авторського права.

"Проблема контрафакту давня, а зараз її ускладнює те, що до каналів розповсюдження піратських книжок додалися сайти, маркетплейси та соціальні мережі. Українські видавці визначають продаж друкованих контрафактних видань власних книжок як системну проблему та оцінюють шкоду як недоотриманий дохід по окремих книжках у 10-15%, а за популярними назвами – до 30%", – йдеться в анонсі.

Початок о 10:00. Захід транслюватиметься онлайн. Деталі – в організаторів.

Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім.Ф.Потушняка продовжує відкривати для цінувальників художнього слова нових авторів та анонсує відкриття чергового, вже 17-го сезону засідань клубу літературних дебютів "Нові імена".

Перша зустріч сезону познайомить одразу з трьома дебютантками: юною авторкою, учасницею творчих конкурсів Олександрою Янчишин (м.Чоп), співавторкою літературних збірок і альманахів, членкинею творчих громадських організацій та волонтеркою Наталією Фогел (с.Оноківці), а також Оленою Прібитковою, яка в 2022 переїхала з охопленого війною Харкова до Ужгорода, де займається волонтерською діяльністю та написала першу поетичну збірку "Подих війни", видану цьогоріч.

Долучитись до засідання клубу запрошують усіх охочих – 24 квітня о 16:00. Вхід вільний.

22 квітня відзначає 75-ліття відомий закарпатець, співак і композитор, легенда вітчизняної естради, народний артист України Іван Попович.

Прийміть вітання, Іване Дмитровичу!

Дякуємо за Вашу багаторічну плідну творчість, яка прославляє наш край в Україні та далеко за її межами. "Золото Карпат", "Гуцулянка", "Розлук не буде", "Закарпаття моє" та багато інших пісень у Вашому виконанні увійшли в музичну історію України й, водночас, залишаються актуальними, адже в них живе душа нашого народу, його мудрість і неповторна харизма!

Щиро бажаємо Вам життєвого та творчого довголіття, шановний ювіляре!

Шанувальникам артиста нагадуємо, що сьогодні о 19:00 у Закарпатському облмуздрамтеатрі відбудеться творчий вечір Івана Поповича з назвою "Отаман Карпат" – з нагоди його 75-ліття та 50-ліття творчої діяльності. 

Додаткова інформація