Загальна інформація та рекомендації

Грант  це безоплатна цільова субсидія, що надається на конкурсній основі організації, ініціативній групі або індивідуальній особі для реалізації заявленого проекту в тій чи іншій сфері діяльності.

Гранти є найбільш поширеною формою фінансування проектів донорськими організаціями.

Донори  це міжнародні організації, державні установи, комерційні структури, громадські некомерційні організації (релігійні, наукові тощо), приватні благодійні фонди або приватні особи, що надають громадянам та організаціям на некомерційній безповоротній основі необхідні додаткові ресурси різного виду, на цілі, які спрямовані в цілому на благо усього суспільства.

Перший крок (потреби) – визначення проблеми, формулювання її актуальності та невідкладності вирішення, планування проекту (програми), складання бюджету.

Спочатку необхідно абсолютно чітко визначити, для чого, для досягнення якої мети або вирішення якої проблеми потрібні кошти. Потім – що конкретно необхідно (гроші, приміщення, майно, послуги). Де ці кошти знаходяться, або, іншими словами, у кого їх можна попросити і як це зробити таким чином, щоби досягти успіху.

Другий крок (пошук джерел відсутніх ресурсів) – пошук грантових конкурсів, мета і завдання яких співпадають із метою і завданням вашого проекту.

Аби взяти участь у грантовій програмі треба знайти відкриті грантові конкурси, що відповідають напрямку діяльності вашої організації. Для цього треба провести моніторинг сайтів відповідних організацій, які узагальнюють та актуалізують грантові конкурси, в яких наразі можна взяти участь.

Визначившись із переліком найбільш прийнятних для підтримки вашого проекту донорів, необхідно докладно ознайомитись з умовами надання ними фінансової допомоги. Щоб запобігти ситуації, коли проект може бути відхилено через недотримання формальних вимог, перед написанням заявки треба уважно вивчити особливості грантових конкурсів, особливу увагу приділяючи наведеним нижче характеристикам:
- географія конкурсу (грантодавець може оголосити конкурс для певних регіонів України);
- тип одержувачів грантів (органи самоврядування, громадські об’єднання, вищі навчальні заклади, заклади охорони здоровя, освіти, соціального захисту, засоби масової інформації, ініціативні групи тощо);
- пріоритети конкурсу (напрями надання допомоги конкретизуються у пріоритетах конкретних конкурсів);
- терміни подання заявки та підбиття підсумків конкурсу;
- розмір гранту та розмір власного внеску;
- термін реалізації проекту;
- види діяльності, що фінансуються (в деяких випадках у рамках певного конкурсу донор може фінансувати чітко визначені заходи та відмовлятися фінансувати деякі статті видатків, найчастіше  непрямі видатки та/або оплату праці).

Третій крок (звернення) – підготовка грантової заявки з урахуванням вимог відповідного грантодавця, надсилання цієї заявки, контакт із представниками організації-донора і одержання коштів або інших ресурсів.

У разі отримання повідомлення про перемогу в конкурсі необхідно буде укласти договір з грантодавцем і суворо його дотримуватися. Грантодавець не тільки має право контролювати хід виконання проекту та цільове використання коштів, але й поширювати інформацію про грантоотримувача (ДЖЕРЕЛО). 

Бюджетна_форма_до_інфраструктурних_грантів

Інструкція_для_заявників_до_інфраструктурних_грантів

супровідний ОУК

Корисні посилання:

https://ucf.in.ua/;

https://gurt.org.ua/news/grants/;

https://biggggidea.com/opportunities/?category=1;

http://diem.studway.com.ua/listing-type/kultura/;

https://www.prostir.ua/?s=%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8&paged=2;

http://www.irf.ua/grants/contests/;

https://ua.usembassy.gov/uk/education-culture-uk/current-programs-grants-uk/;

- https://ua.usembassy.gov/uk/education-culture-uk/u-s-ambassadors-fund-uk/;

https://www.visegradfund.org/apply/grants/;

http://www.slovakaid.sk/sk.

Додаткова інформація