24 квітня на сцені Закарпатської обласної філармонії відбудеться виступ великого джазового колективу Big Band "Ужгород" у складі студентів і викладачів Ужгородського музичного фахового коледжу ім.Д.Задора.

Колектив був створений у 2016 році зі студентів та викладачів відділу духових та ударних інструментів коледжу. Ініціатором та керівником колективу є викладач вишу, заслужений працівник культури України, досвідчений музикант-педагог Олександр Ухач. Артист зумів за короткий час згуртувати навколо себе талановиту молодь, яка прагне навчитись грати не тільки академічну музику. Вже через три місяці репетицій оркестр успішно виступав на міжнародному "Пап-джаз фесті", який традиційно проводиться в Ужгороді.

Молодий за віком колектив прагне досягти глибин джазових традицій, а разом із тим – виразити сучасні відчуття світу через власну творчість. Добрими помічниками у роботі зі студентами керівник називає своїх колег, талановитих музикантів – Емериха та Томаса Поповичів, а також концертмейстера оркестру, піаніста Володимира Машіку.

24-25 квітня Закарпатський обласний театр драми та комедії з міста Хуст завітає до Ужгорода з гастролями, в межах яких зіграє дві вистави – "Гуцулка Ксеня" та "Остання ніч у Хусті". Прем'єрні покази сьогодні анонсували під час брифінгу в пресцентрі Закарпатської ОВА.

Директор департаменту культури, заслужений артист України Євген Тищук нагадав, що на Закарпатті, у відповідь на значний суспільний інтерес, вирує театральне життя – чи не щомісяця відбуваються прем’єри, фестивалі, інші театральні проєкти. Хустський театр, хоча й розташований віддалено від обласного центру, не стоїть осторонь цих процесів. "Так, нещодавно на його базі відбувався Всеукраїнський фестиваль незламних театрів "FantaziaFest", а ще театр спільно з департаментом культури працює над відновленням і осучасненням обласного фестивалю імені Всеволода Майданного. Паралельно – підготував нові вистави. Це дуже цікаві творчі роботи: мюзикл "Гуцулка Ксеня" та історична драма про Августина Волошина "Остання ніч у Хусті". Я бачив їх і рекомендую – дуже професійно, емоційно, дійсно є про що подумати і чому повчитися".

У квітні 2022 року під час кримінального провадження співробітники ДБР та СБУ заарештували 264 картини Віктора Медведчука. За рішенням суду, їх передали в управління АРМА для реалізації.

Зокрема, у колекції наявні роботи закарпатських митців ХХ століття – Йосипа Бокшая, Гаврила Глюка й Адальберта Ерделі, пейзаж живописця Володимира Орловського, картина Івана Айвазовського, а також ікони з бурштину і бісеру. Зараз ці твори перебувають у Національному художньому музеї на тимчасовому зберіганні.

МКІП просить провести експертизу робіт та передати цінні твори до українських музеїв, чиї колекції постраждали внаслідок війни або були викрадені під час окупації.

Понад 20 років із бюджету України не виділяються кошти на поповнення колекцій музеїв державної та комунальної власності. Водночас із початком агресії рф із 2014 року Музейний фонд України втратив понад 1 700 000 предметів, які росія викрала, знищила чи пошкодила, – йдеться в повідомленні

Сьогодні у Мукачеві відкрили VI Всеукраїнський фестиваль театрального мистецтва аматорських дитячих та молодіжних колективів "Імпреза над Латорицею".
 
Директор департаменту культури Євген Тищук під час виступу передав вітання від голови Закарпатської ОВА Віктора Микити, побажав юним учасникам фестивалю натхнення, наснаги та перемоги.
 
На центральній площі міста театральні колективи-учасники фестивалю продемонстрували свої творчі візитівки.
 
Нагадаємо, у фестивалі беруть участь аматорські дитячі та молодіжні театри-студії, зокрема, з району бойових дій і прифронтових територій: Харкова, Києва, Одеси, Кривого Рогу, Рівного, Дніпра, Краснограда, Ужгорода. Впродовж трьох днів вони представлять 16 вистав.
 
Організатори фестивалю – ГО "Яскрава Країна" та Мукачівський драматичний театр.

Копії Туринської плащаниці поповнили колекцію фонду Закарпатського обласного краєзнавчого музею ім.Т.Легоцького.

Два унікальні папіруси, на яких вручну нанесене зображення обличчя й тіла Ісуса Христа, з Італії привіз єпископ Ужгородський і Закарпатський Православної церкви України Варсонофій, – повідомляє пресслужба Закарпатської ОВА.

Унікальні експонати сьогодні передали музею за сприяння департаменту стратегічних комунікацій, національностей та релігій обласної військової адміністрації.

Заступник директора згаданого департаменту Олександр Лях зауважив: "Зразки елементів однієї з найвідоміших християнських святинь, в яку, за переказами, був загорнутий Ісус після розп’яття, неодмінно приваблюватимуть відвідувачів. Точні копії негативів також будуть цікавими для іконописців і допоможуть у подальших дослідженнях".  

Детальніше – за посиланням.

22 квітня відбудеться заключний п’ятий концерт у межах проведення VIII Міжнародного фестивалю "Музика без кордонів". На закриття фестивалю до Ужгорода завітають гості з Будапешта – ансамбль старовинної музики "Ensemble Cantilene".

Керівником мистецького ансамблю є всесвітньо відома музикантка (старовинної музики), флейтистка Аннеке Буке, яка своєю грою демонструє жвавість, палкість і нескінченне багатство музики бароко. Ансамбль виступає на різних концертних майданчиках у співпраці з вокалістами, підтримуючи ідею, що інструментальна та вокальна музика завжди служать одній спільній музичній меті й реалізують її. Артисти співпрацювали з такими виконавцями, як Емьоке Барат, Александр Шнайдер, Давід Сігетварі, Золтан Гаводі, Адріана Калафська.

Репертуар ансамблю є багатим і різноманітним. Музиканти виконують твори Фрескобальді, Легренці, Маріні, Букстехуде, Мерула, Монтеверді, Шютца, Розенмюллера, Генделя, Баха та багатьох інших барокових композиторів із таким музичним смиренням і любов'ю, що це відкриває для аудиторії нові виміри.

Сьогодні Міністерство культури та інформаційної політики разом із Національною комісією ЮНЕСКО МЗС оголошують флешмоб "Місяць селфі з пам'ятками".

Мета акції підвищити обізнаність суспільства щодо значимості та унікальності пам’яток культурної спадщини, відчувати гордість та співвідповідальність за їх збереження.

Долучитись до флешмобу може кожен охочий. Для цього потрібно лише зробити селфі на фоні пам’ятки культурної спадщини України та розказати у дописі коротку історію пам’ятки або цікавий факт про неї. Також необхідно позначити пост хештегом: #селфізпам_ятками2024 #saveheritage #CulturalMonument #CulturalSite

Учасники, які опублікують найбільшу кількість фото з інформацією про пам’ятки, а також ті, чиї пости зберуть найбільшу кількість лайків зможуть отримати призи – подарункові сертифікати, що дозволять краще пізнати рідну культуру та більше дізнатися про культурну спадщину України, – повідомляє МКІП.

26 квітня об 11:00 на сцені Закарпатської обласної філармонії відбудеться І тур (обласний) VII Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії імені Павла Вірського.

Фестиваль-конкурс проводиться з метою збереження і розвитку хореографічної культури України, збагачення професійного й аматорського танцювального мистецтва, підвищення художнього рівня балетмейстерських постановок, активізації організаційно-творчої та пошукової роботи фольклорних експедицій, фіксації скарбів танцювального мистецтва України.

До участі запрошені хореографічні колективи й окремі виконавці всіх систем і відомств, які працюють у жанрі народної хореографії.

Приймання заявок триває до 20 квітня. Деталі – за посиланням.

Легенда української естради, співак і композитор, народний артист України Іван Попович 22 квітня відзначає подвійний ювілей – власне 75-ліття та 50-ліття творчої діяльності.

Із цієї нагоди на сцені Закарпатсього облмуздрамтеатру відбудеться творчий вечір артиста з назвою "Отаман Карпат".

Гостями ювіляра стануть: народний артист України, лауреат Шевченківської премії, Герой України Василь Зінкевич, заслужена артистка України Божена Дар, заслужений артист України Ігор Чепіль, гурт "Rock-H", Анна Гафіяк, Василь Ваш, гурт "Анця", народний фольклорний колектив "Іршава", зразковий танцювальний колектив "Плеяда" (м.Буськ).

Початок о 19:00. 

Під час концерту буде проведено збір коштів для 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади.

Додаткова інформація