Новини

Відкриття персональних виставок Івана Бондаренка та Владислава Ганзела у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту

04.10.2024

У вівторок, 8 жовтня, о 15:00 у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту свою творчість персональними виставками представлять двоє митців.

Іван Бондаренко (1939 р.н.) – український художник, член Національної спілки архітекторів України, член Об’єднання професійних художників Закарпаття.

Після закінчення школи працював у колгоспі різноробом. З 1960 р. – завідувач сільського клубу, керівник художньої самодіяльності. У 1953 р. вступив до Вінницького інституту на факультет математики. З 1964 до 1969 рр. навчався у Львівському політехнічному інституті на факультеті архітектури. Після закінчення інституту працював архітектором, головним архітектором проєктів, керівником майстерні. З 1989 р. до 2012 р. – директор проєктного інституту «Закарпатдіпромісто». Автор різноманітних архітектурних проєктів в Ужгороді, Мукачеві й інших населених пунктах Закарпаття.

Владислав Ганзел (1947 р.н.) – живописець, графік, архітектор, голова Закарпатського обласного відділення Національної спілки архітекторів України, заступник голови Об’єднання професійних художників Закарпаття.

З дитинства займався живописом в ужгородській художній студії Золтана Баконія. У 1972 р. закінчив факультет архітектури Київського державного художнього інституту, після чого до 2006 р. працював у ДПІ «Закарпатдіпромісто» в Ужгороді. Засновник та керівник приватного підприємства «ДАБ Проєкт». Член містобудівних рад Ужгорода, Чопа, а також при Ужгородській районній та Закарпатській обласній держадміністраціях. На рахунку архітектора понад 200 спроєктованих об’єктів у багатьох населених пунктах Закарпаття. Переможець та призер багатьох творчих конкурсів. Крім архітектури, його покликанням і пристрастю є образотворче мистецтво. Учасник багатьох пленерів і художніх виставок в Україні, Словаччині, Угорщині. Майстерно володіє технікою акварелі, пастелі та комбінованими засобами. Натхненням для нього є безпосередньо природа. Життєво кредо автора: «Ми покликані для того, щоби створювати».

Закарпатський музей народної архітектури та побуту

Розроблено КП "ЗІАЦ" ЗОР