04.10.2024
Доброю традицією в Ужгородському музичному фаховому коледжі ім.Д.Є.Задора стали зустрічі з видатними музикантами, відомими митцями, представниками різних творчих професій. Одна з таких професій – майстер з виготовлення музичних інструментів – є, на жаль, не такою популярною на теренах України. А що вже казати про виготовлення старовинних музичних інструментів? Та Ужгороду поталанило мати серед відомих своїх мешканців майстра, ентузіаста, фанатично відданого музиці – Степана Тихоненка.
Минулоріч у межах грантового проєкту від Українського культурного фонду Степан Тихоненко виготовив вієлу за середньовічними технологіями. Ця подія мала широкий резонанс у мистецьких і освітніх колах краю. Цього разу майстер презентував студентам 3 курсу Ужгородського музичного фахового коледжу ім.Д.Є.Задора лютню, виготовлену за джерелами ХVІ ст.
Апробація нової лютні – це не єдиний сюрприз для юних музикантів коледжу. Степан Тихоненко також презентував унікальний рукописний збірник – «Львівську лютневу табулатуру», оригінал якого зберігається в науковій бібліотеці Львівського національного університету ім.І.Франка. Цей збірник засвідчує високий рівень музичної культури України періоду Відродження та її тісний зв’язок з європейськими традиціями.
Виступ гостя викликав жвавий інтерес у студентів та викладачів циклової комісії «Теорія музики».
Тетяна Росул, викладачка-методистка
Ужгородського музичного фахового коледжу ім.Д.Є.Задора
Розроблено КП "ЗІАЦ" ЗОР