Новини

В Ужгороді визначили та нагородили переможців конкурсу «Мистецтво книги»

28.10.2024

В атріумі головної адмінбудівлі Закарпаття відбулось урочисте підбиття підсумків конкурсу «Мистецтво книги», проведеного в межах 13-ої виставки-ярмарку «Книга-Фест».

Заступник голови Закарпатської ОВА Юрій Гузинець привітав учасників заходу, а також виконав приємну місію та вручив подяки за партнерство у проведенні «Книга-Фесту – 2024» колективу Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Ф.Потушняка, Академії культури і мистецтв та галереї «Ужгород».

До конкурсної частини «Книга-Фесту» цьогоріч долучилися закарпатські видавництва та видавничі організації «Карпати», «Рік-У», «Патент», «TIMPANI», «ТОВ Ребрик А.І.», «Varvar Publishing» та тернопільські «Джура» і «Богдан». Спільно вони подали на розгляд журі 29 видань.

Оголосив переможців у 12 номінаціях і вручив конкурсні відзнаки та сувеніри голова журі – письменник, публіцист, перекладач, заступник голови Закарпатської обласної організації Національної спілки письменників України, заслужений працівник культури України Василь Густі.

  • «Фест-книга 2024» – «Августин Волошин. Найбільший муж наших новіших часів», упорядник Андрій Ребрик (видавництво «ТОВ Ребрик А.І.»);
  • «Літературно-художнє видання: проза» – Дмитро Кешеля за книгу «Доживемо до зеленої травички» (видавництво «TIMPANI»);
  • «Літературно-художнє видання: поезія» – Дмитро Кремінь за книгу «Мовчання волхвів» («ТОВ Ребрик А.І.»);
  • «Наукове видання» – Йосип Турак, Юрій Яцина за книгу «Документальна історія лікарні імені Андрія Новака в Ужгороді» (поліграфічне підприємство «Патент»);
  • «Видання публіцистики» – Наталка Позняк-Хоменко за книгу «Без ротації» (видавництво «Джура»);
  • «Животворне минуле» – Юрій Туряниця за книгу «Чехословацький період у житті Підкарпатської Русі» («РІК-У»);
  • «Видання для дітей» – Галина Малик за книгу «Вуйко Йой збирає трави» (видавництво «Богдан»);
  • «Туризм і рекреація» – Тетяна Літераті, Борис Жулканич, Сергій Денисенко за книгу «Ужгород колись і нині» («РІК-У»);
  • «Перекладне видання» – Всеукраїнське державне багатопрофільне видавництво «Карпати» за книгу «Тарас Шевченко. Вибрані твори»;
  • «Кращий книжковий редактор» – Тетяна Лазоренко (поліграфічне підприємство «Патент»);
  • «Кращий книжковий дизайн» – Артем Варгаліонок за книгу Говарда Філіпса Лавкрафта «Поклик Ктулху» (видавництво «Varvar Publishing»).
  • «Книга – симпатія відвідувачів виставки» – поетична збірка військового Євгена Гріна «Народжений волею» (видавництво «TIMPANI»).

З вітальним словом від імені лауреатів виступили знані письменники і видавці Галина Малик та Іван Ребрик, а від імені журі – ректор Закарпатської академії мистецтв, доктор мистецтвознавства, професор Михайло Приймич. Вони наголосили на важливій ролі книги в сьогоденні, необхідності заходів щодо підтримки книговидання, а також побажали всім книгам-переможцям широкого читацького резонансу.

Мистецьку атмосферу церемонії доповнили виступи викладачів Академії культури і мистецтв Ірини Товарницької і Андрія Броди та студента вишу Артема Позднякова.

Розроблено КП "ЗІАЦ" ЗОР