30.10.2024
Напередодні в Закарпатському обласному краєзнавчому музеї ім.Т.Легоцького у межах відзначення Дня української писемності та мови провели тематичний захід, що об’єднав істориків, письменників, літературознавців і небайдужих відвідувачів.
Історик, старший викладач кафедри модерної історії України та зарубіжних країн факультету історії та міжнародних відносин УжНУ Сергій Ганус представив глибокий історичний аналіз у виступі «Історизм в українській літературі за першої фази національно-культурного відродження». Він розповів про ті часи, коли українська література стала основою для формування національної свідомості та поширення ідей відродження.
Доповнила лекційну частину літературознавиця, кандидат філологічних наук, доцент кафедри культури та соціально-гуманітарних дисциплін, проректор з науково-педагогічної роботи Закарпатської академії мистецтв Наталія Ребрик — із доповіддю «Українська література Закарпаття та творчість Зореслава». Слухачі мали змогу дізнатися більше про життєвий і творчий шлях видатного поета Закарпаття, його вклад у літературу нашого краю та вплив на розвиток сучасного закарпатського письменства.
Окрасою заходу стала виставка «Скарби рідного слова — від предків до нас», що представила старовинні українські друки з фонду музею, які є свідками багатовікової історії та боротьби за збереження української мови. Також експозицію доповнили сучасні літературні видання Закарпаття, що демонструють розвиток українського слова сьогодні. Ці експонати, від рукописних пам’яток до творів сучасних авторів, нагадали всім про цінність нашого літературного спадку та значення його передачі молодим поколінням, — інформують у музеї.
Розроблено КП "ЗІАЦ" ЗОР