Новини

Працівники департаменту долучилися до міжнародної науково-практичної конференції з питань меморіалізації

22.11.2024

Сьогодні в онлайн-форматі відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Меморіалізація: від наукових засад до світових практик», організована географічним факультетом Київського національно університету ім.Т.Шевченка у співпраці з низкою вітчизняних та закордонних освітніх і наукових установ.

Захід об’єднав близько пів сотні учасників із Харкова, Запоріжжя, Сум, Кривого Рогу, Одеси, Києва, Хмельницького, Луцька, Івано-Франківська, Коломиї та Ужгорода, а також із міста Прадубиці (Чеська Республіка).

Тематика конференції охопила такі напрямки, як «Національні пантеони: ідеологія створення, стан, актуалізація», «Некрополістика: теоретико-методологічні засади, дисциплінарний статус, наукові здобутки», «Музеєфікація пам’яті: вітчизняний та зарубіжний досвід», «Військові меморіали: практики пам’ятання та меморіалізації», «Туристично-краєзнавчі дослідження для створення «Маршрутів пам’яті», «Меморіалізація та дипломатія: національні меморіальні проєкти та меморіальні простори за кордоном» тощо.

Долучився до роботи конференції головний спеціаліст відділу збереження об’єктів культурної спадщини та музеїв Департаменту культури Закарпатської ОДА-ОВА, доктор філософії з історії та археології, член Національної спілки краєзнавців України Костянтин Куцов – із доповіддю «Могили видатних учасників українських національно-визвольних змагань на цвинтарі «Кальварія» в Ужгороді». У ній, зокрема, подано стислу інформацію про розташовані на цвинтарі могили видатного українського правника Станіслава Дністрянського, політика Яцка Остапчука, провідних діячів українського національно-визвольного руху у міжвоєнному Закарпатті Юлія та Михайла Бращайків, Павла Яцка, Віктора Желтвая, виявлені шляхом опрацювання наукової літератури, архівних джерел, а також безпосередніх натурних досліджень. Матеріал може стати основою для більш ретельного вивчення згаданих об’єктів і сприятиме їх взяттю на облік як об’єктів культурної спадщини, що є важливим елементом збереження національної пам’яті.

Розроблено КП "ЗІАЦ" ЗОР