Новини

Закарпатці взяли участь у конференції «Презентація реєстру Музейного фонду України»

22.11.2024

Сьогодні у Києві відбулася конференція «Презентація реєстру Музейного фонду України», що стала підсумковим заходом проєкту «Впровадження системи електронного обліку Музейного фонду України – етап II».

Проєкт впроваджується відповідно до меморандуму між Міністерством культури та стратегічних комунікацій України, Українським центром культурних досліджень та Фондом міжнародної солідарності за підтримки уряду Республіки Польща.

Відкрила конференцію заступниця Міністра культури та стратегічних комунікацій з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анастасія Бондар, яка розповіла про актуальність проєкту в сучасних реаліях і разом із представницею компанії-розробника Strimco Наталією Коваленко презентувала реєстр Музейного фонду України. Його глобальна ціль – зібрати в єдиному місці дані про музейний фонд України і зробити їх доступними для громадськості та фахівців. На сьогодні до електронного реєстру вже приєдналися понад 300 музеїв із 652.

Долучилися до презентації заступниця державного секретаря Міністерства культури і національної спадщини Республіки Польща Марта Ценковська, Надзвичайний і Повноважний Посол Польщі в Україні Пьотр Лукасевич, депутатка Верховної Ради України Ірина Констанкевич, директор Польського Інституту у Києві Ярослав Ґодун і керівник Представництва Фонду міжнародної солідарності в Україні Павел Кост.

Участь у заході взяли представники департаментів/управлінь культури обласних державних адміністрацій і музейних установ. Серед них – заступник директора Департаменту культури Закарпатської ОДА-ОВА Віктор Кравчук та співробітники Закарпатського музею народної архітектури та побуту і Закарпатського обласного краєзнавчого музею імені Т.Легоцького.

У межах конференції також відбулися панельна дискусія «Реєстр музейного фонду: актуальність, виклики, перспективи» та тематичні презентації. На завершення музейникам передали ноутбуки від Фонду міжнародної солідарності в Україні.

Розроблено КП "ЗІАЦ" ЗОР