Новини

Заходи обласних закладів культури до Дня пам’яті та перемоги над нацизмом

06.05.2025

8 травня Україна відзначає День пам’яті та перемоги над нацизмом, вшановуючи загиблих у Другій світовій війні 1939-1945 років. До цієї дати в обласних закладах культури відбудуться тематичні заходи.

Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім.Ф.Потушняка
7 травня о 16:00 – лекція «Пам’ять єднає покоління» від учителя історії, доктора філософії Юрія Офіцинського (читальна зала).

Закарпатська обласна бібліотека для дітей та юнацтва
8 травня – книжково-ілюстративна виставка «Вони загинули, щоб жила Україна».

Академія культури і мистецтв
8 травня об 11:20 – година пам’яті «Пам’яті загиблих будемо гідні» та тематична книжкова експозиція (читальна зала).

Ужгородський музичний фаховий коледж ім.Д.Є.Задора
8 травня о 15:00 – година-диспут до 80-річчя перемоги над нацизмом «Пам’ятаємо! Перемагаємо!», книжкова виставка «Українці у Другій світовій війні 1939-1945 років».

Закарпатський обласний краєзнавчий музей ім.Т.Легоцького
8 травня – тематична книжково-документальна виставка «Україна у Другій світовій війні» (бібліотека музею).

Закарпатський обласний художній музей ім.Й.Бокшая
8 травня – «З опалених війною літ…» – виставка книг закарпатських письменників, на долі яких випали тяжкі випробування Другої світової війни (філіал «Народний літературний музей Закарпаття»).

Закарпатський музей народної архітектури та побуту
9 травня о 13:30 – тематична лекція «Перемога над нацизмом у Другій світовій війні та її об’єднавча роль для Європи» від директора музею, доктора історичних наук Василь Коцана.

День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні встановлено Законом України у 2023 році на знак солідарності з Європою у пам’ятанні про жахливу трагедію в історії людства.

Для Європи 8 травня – точка відліку закінчення Другої світової, перемога над страшним злом нацизму, нагадування про катастрофу війни, а не про тріумф одних народів над іншими, переможців над переможеними. Пам’ять про війну має вести не до культу перемоги, а розвивати вміння цінувати мир, категорично та безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами, а також виховувати сміливість і принциповість у боротьбі з агресією й несправедливістю.

Український інститут національної пам’яті пропонує і надалі дотримуватися європейського підходу в меморіалізації подій, героїв і жертв Другої світової війни. Відтак, підготував для ознайомлення, використання в роботі та поширення відповідні інформаційні матеріали, що розміщені за посиланням.

Розроблено КП "ЗІАЦ" ЗОР