Новини

У Закарпатському академічному обласному театрі ляльок відбулася зустріч із Василем Мирявчиком

25.05.2025

У межах проведення Національного тижня безбар’єрності Закарпатський академічний обласний театр ляльок запросив охочих на цікаву зустріч зі своїм працівником.

Василь Мирявчик – людина з інвалідністю. А ще – це людина зі щирою, відкритою душею, активною життєвою позицією і багатьма талантами, якими постійно дивує та надихає. Цього тижня мережу облетіли світлини, на яких в інклюзивній кав’ярні-майстерні «Янгол», що вже майже рік працює в Ужгороді, Василь представляє гостям свої кулінарні шедеври. Сьогодні ж у фоє театру він експонував власні творчі роботи – вишивку та свічки.

Заступник директора департаменту культури Віктор Кравчук привітав автора з виставкою, подякував за відданість творчості та побажав Василеві подальших успіхів, які радуватимуть його самого, маму Тетяну, наставників і друзів, а також мотивуватимуть інших повірити у власні сили.

Своєю чергою директор-художній керівник театру Мирослав Петій розповів, що Василь працює в театрі майже 9 років, він дуже старанний, відповідальний та приємний у спілкуванні. Й попри те, що виконує технічну роботу, весь колектив добре знає його і як творчу особистість, усіляко підтримує Василя та радіє його здобуткам. Нинішня виставка – вже друга, організована в стінах театру.

Поряд із завершеними роботами відвідувачі мали змогу побачити і творчий процес та навіть долучитися до нього. Василь Мирявчик провів майстерклас із виготовлення свічок – як для маленьких глядачів вистав, так і для юних. Зокрема, понад 40 дітей із прифронтових областей, котрі приїхали цього дня до театру з с.Лумшори, мали нагоду познайомитись із Василем, зробити з його допомогою гарні свічки, а відтак – і фото на згадку.

Крім діяльності в театрі та майстернях Благодійного фонду «Карітас-Ужгород», Василь Мирявчик також є самоадвокатом, який захищає свої права та права інших людей з інвалідністю. Як член Всеукраїнської громадської організації «Коаліція захисту прав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень» торік відвідав Польщу та Шотландію у складі української делегації – для участі в масштабній конференції «Європа в дії».

Нагадаємо, Національний тиждень безбар’єрності проводився в Україні вперше – у межах реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, розробленої за ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Мета Тижня – сприяти формуванню в суспільстві культури безбар’єрності через підвищення обізнаності, мотивацію до змін і популяризацію позитивних прикладів.

Вільний доступ до послуг, простота в пересуванні та відсутність фізичних і соціальних перешкод дозволяють людям реалізовувати свій потенціал, зберігати активність і впевненість у собі.

Розвиваючи безбар’єрність, Україна прагне стати суспільством рівних можливостей, де кожен відчуватиме підтримку, незалежно від обставин.

Розроблено КП "ЗІАЦ" ЗОР