Днями в Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся міжнародний круглий стіл "Духовне самовизначення та самозбереження людини в часи випробувань", у рамках якого також презентовано книгу спогадів "Хроніка життя політичного в’язня №2А 424" Левка Довговича – почесного гостя зі Словаччини, диригента українського народного хору "Карпати" з міста Кошиці.

Ініціаторами та організаторами круглого столу виступили Закарпатський обласний організаційно-методичний центр культури і кафедра суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти ЗІППО.

Розпочала роботу круглого столу Марія Баяновська – завідувач кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти ЗІППО. Учасники мали змогу переглянути документальний фільм "Диригент з ГУЛАГу", знятий одним із словацьких телеканалів. Привітали присутніх і директор обласного ОМЦК Ганна Дрогальчук та завідувач відділу міжнародних зв’язків у галузі культурно-освітньої діяльності і народної творчості центру Віталій Рац.

"Хроніка життя політичного в’язня №2А 424" – це книга, яку без перебільшення можна назвати не лише найвизначнішим твором української мемуарної літератури Словаччини, але й одним із найвизначніших творів загальноукраїнської мемуарної літератури. У ній автор розповідає про свій родовід та дитинство у роки війни. Основна частина книги – описи перебування у в’язницях та таборах Радянського Союзу, ним жартома названих "Туристика по сталінських курортах". Кожен із 49 підрозділів цієї частини засвідчений фактами, іменами та документами, переважно взятими із його судової "Справи". Зворушують розділи: про повернення в Україну, перебування в Ужгороді, переселення до Чехії, працю у Пряшеві та Кошицях. У додатку книги подані фрагменти з літературної творчості Левка Довговича, його короткий життєпис, понад 90 фотографій і фоторепродукцій".

У роботі круглого столу взяли участь Генконсул Словацької Республіки в м.Ужгород Янка Бур’янова, професор Майя Артьомова, заслужений працівник культури України Наталія Петій-Потапчук, працівник Закарпатського краєзнавчого музею Іван Орос, педагог, учасник АТО Іван Пайда, представники духовенства та інші гості.

В перерві між виступами доповідачів звучали народні пісні у виконанні фольклорного гурту села Дубриничі Перечинського району й артистів заслуженого академічного Закарпатського народного хору.

12345

Віталій Рац, завідувач відділу 

Закарпатського обласного ОМЦК

Додаткова інформація