"Наші Інші. Історії українського різноманіття" презентують у головній книгозбірні краю

Видавництво "Човен" і Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім.Ф.Потушняка 4 рудня запрошують на презентацію книжки "Наші Інші. Історії українського різноманіття". Це збірка репортажів про національні меншини та реалії життя етнічних спільнот в Україні. Проект реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.

Вірмени, німці, турки-месхетинці, євреї, румуни, шведи  Україна є домом для десятків різних народів, і кожен додає їй барв та повноти. Репортерка Олеся Яремчук об'їздила багато поселень, від гамірних міст на Донбасі й Буковині до тихих сіл Бессарабії і Закарпаття, щоби задокументувати, як наші національні меншини живуть нині та яку пам'ять бережуть про своє минуле. В книзі зібрано чотирнадцять щемких і пізнавальних історій, історій людей та народів, які творять українську спільноту.

"Такою є наша Україна, ця "серединна земля", де століттями прокочувалися хвилі добровільних або вимушених міграцій, залишаючи по собі острівці різних культурних спільнот, а згодом, уже в ХХ столітті, прокотилося дещо інше  коток планової мовної, культурної, релігійної (а радше антирелігійної), побутової, світоглядної  якої ще?  уніфікації,  пише в передмові до книжки поет і літературознавець Остап Сливинський.  Саме так ця наша Україна зараз виглядає, така її модель: сіре громаддя типової радянської забудови, серед якої тільки найпильніше око помітить щось інше, що вціліло в новому, "впорядкованому" краєвиді завдяки чи то чийомусь недогляду, чи то чиїйсь затятій упертості".

Книжка "Наші Інші"  це спроба розповісти українському читацтву про спільноти, які перебувають на межі різних ідентичностей, мов і культур. Ідея проекту про національні меншини виникла наприкінці 2015 року, а перші тексти  у вересні 2016-го. Упродовж трьох років в онлайн-часописі "The Ukrainians" було опубліковано дев'ять матеріалів циклу, які доступні на сайті в мультимедійному форматі.

П'ять нових ексклюзивних матеріалів для книжки написано цьогоріч завдяки підтримці Українського культурного фонду. В останніх репортерських виїздах брав участь відеограф Сергій Полежака, співзасновник компанії "New Cave Media", який створив короткі відеоісторії до книжки, що незабаром можна буде переглянути у вільному доступі в інтернеті. У 2018 році медіапроект "Наші Інші" номіновано на ADAMI Media Prize, нагороду для журналістів із країн Східного партнерства ЄС.

З нагоди виходу книжки презентації відбудуться у п'яти містах. В Ужгороді зустріч модеруватиме поет і письменник Андрій Любка. 

Початок о 18.00. Вхід вільний, – анонсують у книгозбірні. 

NI 

Додаткова інформація