Шанувальникам мистецтва представлять виставку творів Василя та Владислава Габд

11 січня о 18.00 в Мистецькому центрі "ILKO Gallery" (м.Ужгород, вул.Кошицька, 28) відбудеться відкриття виставки живопису Василя та Владислава Габд.

Мистецтвознавець Михайло Сирохман так означує творчість Габди-старшого: "Василь Габда – класична постать закарпатського малярства ХХ століття, самобутній представник його третьої хвилі. Класичність Габди – в досягненні досконалості, майже ідеального свого способу художньої інтерпретації, що набув трансцендентних ознак, і з плином часу вплив його творів на глядача лише посилюється. Класичність передбачає також повноту, завершеність конструкції чи художнього космосу митця, в якому всі атрибути, об'єкти, теми чи сюжети творять одухотворену субстанцію, проникнуту особистістю художника – його енергією, пристрастю, ніжністю, хвилями його найтонших переживань. Зрештою, класичність Габди – у вражаючій простоті його творів. Це той ідеальний і не просто отриманий результат, коли, як у класичній музиці, стриманість поглиблює, увиразнює тему, а раптовий емоційний спалах полишено глядачеві як його глядацьке відкриття та художній досвід.

Стриманість має своє забарвлення, і в Габди вона – золотиста. Подібним чином "золотим" називають оперний голос, а "золотим перетином" – композиційну збалансованість, рівновагу. Найкращі роботи майстра відсвічують золотом без позолоти. Це якість душі, яку нічим не заміниш, основний ціннісний ресурс мистецького твору, коли завмираєш перед картиною й несподівано приходить тихе усвідомлення: перед тобою – шедевр.

Василь Габда стримано і збалансовано прожив своє життя. Господь нагородив його незрадливою доброзичливістю, відчуттям такту й шани до ближнього, відсутністю інстинкту примітивної змагальності за місце під сонцем чи ствердження себе ціною інших. Він усе зробив сам і досяг успіху своєю працею та натхненням, мав неабияку насолоду від життя і від праці художника. Його любили й шанували, а він завжди залишався вірним мистецтву, родині, друзям, предкам і, зрештою, рідній вулиці Берчені, на якій, у збудованому власними силами будинку, прожив усе своє життя".

Владислав Габда – заслужений художник України (2009). Лауреат обласної премії ім.Й.Бокшая та А.Ерделі (2005). Член Національної спілки художників України. Син корифея українського живопису, народного художника України Василя Габди. Працює в абстрактній філософській манері, знаходиться в постійному пошуку виразу, багато експериментує з кольором, матеріалами і площиною. Колір та динаміка є основою всіх робіт художника. Він вільно імпровізує у розмаїтті технік, стилів і напрямків сучасного живопису.

Як визначають мистецтвознавці, " ...картини Влада Габди притягують увагу глядача, який потрапляє в зону дії кольорових площин, відчуваючи їх енергетику та привабливість. Художник передає магнетизм, силу, експресію кольорів, їх відтінків, насолоджується свободою гри з фарбами, знаками, символами. Йому не властиве задоволення досягнутим, відомим. Він ставить перед собою нові завдання і йде непростим шляхом до незвіданого, знаходиться в постійному діалозі з собою та світом".

Автор більше десяти персональних виставок, зокрема, за кордоном  в Угорщині, Словаччині, Сербії, Хорватії, Франції, Німеччині. У "Видавництві Олександри Гаркуші" виданий персональний каталог робіт митця під назвою "Гра" (2011).

Владислав Габда – постійний учасник колективних всеукраїнських і зарубіжних виставок та пленерів. Роботи художника зберігаються в музеях Ужгорода, Києва, Требішева, а також у приватних колекціях в Україні, Угорщині, Словаччині, Німеччині, Франції, США, – повідомляють у Мистецькому центрі "ILKO Gallery".

G

Додаткова інформація