Підсумки грантового проекту "Дитячі дні в Ужгородському скансені"

У Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту закінчилася реалізація грантового проекту "Дитячі дні в Ужгородському скансені".

Проект реалізовувався за підтримки програми "Culture Bridges", що фінансується Європейським Союзом і здійснюється Британською Радою в Україні у партнерстві з EUNIC – Мережею національних інститутів культури Європейського Союзу. 

Робота над проектом тривала більше двох місяців. Так, у музеї було запроваджено першу Школу юного екскурсовода. Протягом двох місяців майбутні екскурсоводи щотижня відвідували заняття, досліджували музейну експозицію та експонати, опановували ази роботи музейного екскурсовода. Також у рамках проекту було здійснено підготовку і видання дитячого путівника музеєм "Ремесла та промисли Закарпаття", до роботи над яким долучилися заступник директора з науково-освітньої роботи Мар'яна Мегела, завідувач відділу науково-освітньої роботи музею Тетяна Сологуб-Коцан та художник Роман Пилип. Окремою ділянкою роботи над проектом була розробка буклетів із картою музею і квестом для 3-ох вікових категорій дітей, що зробить огляд експозиції музею певною грою у пошуку найцікавіших експонатів. По завершенню маршруту кожна дитина може показати виконані завдання на касі музею та отримати музейний подарунок. 

Завершальним етапом проекту стали "дитячі" дні в скансені, що тривали з 30 травня до 1 червня. Юні екскурсоводи вперше мали можливість використати отримані в Школі юного екскурсовода знання, відчути себе в ролі справжнього музейного працівника і проводити підготовлені ними екскурсії.

Найактивніші випускники Школи – Ніна Задорожна (учениця 10 класу Ужгородської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради), Софія Паткановцій (учениця 7 класу Ужгородської класичної гімназії), Анастасія Губаль (учениця 8-го класу Ужгородської СШ №5) та Аліна Куруц (учениця 4-го класу Ужгородської СШ №7) – провели чимало екскурсій як для дітей, так і для дорослих. Всі учасники Школи юного екскурсовода були нагороджені грамотами та призами, серед яких неабиякий інтерес викликав підготовлений музейниками путівник "Ремесла та промисли Закарпаття". Варто сказати, що дівчата не збираються зупинятися на досягнутому і планують бути волонтерами в музеї, допомагаючи музейним працівникам у проведенні екскурсій.

Протягом трьох "дитячих" днів, що були приурочені до Міжнародного дня захисту дітей, на території музеї панувала атмосфера свята. Всі охочі брали участь у майстер-класах з гончарного ремесла (майстер Андрій Зубенко), розпису посуду (художниця Оксана Метзгер), виготовлення екоторбинок (ГО "Щасливі діти") й іграшок (співробітниця музею Вікторія Симкович). Також діти могли вперше долучитися до проходження квестів із буклетами та стати справжніми шукачами у музеї.

Щирі посмішки і зацікавлені обличчя дітей дають можливість стверджувати, що музейне свято вдалося, а проект загалом заохотив дітям за допомогою освітнього гуртка, цікавої гри, виданого путівника та численних майстер-класів дізнаватися про архітектуру, побут і традиції Закарпаття.

dd 1dd 2dd 3dd 4dd 5dd 6dd 7dd 8dd 9dd 10dd 11dd 12dd 13dd 14dd 15dd 16

Закарпатський обласний музей народної архітектури та побуту

Додаткова інформація