Сьогодні в залі Ужгородського державного музичного училища ім.Д.Задора відбулася традиційна серпнева конференція за участі директорів, заступників директорів, завідувачів відділів мистецьких навчальних закладів Закарпаття.

Розпочався захід із яскравого музичного дарунка від студентів, випускників і викладачів училища.

До вітального слова запросили керівника апарату – заступника голови ОДА Олександра Петіка, котрий висловив вдячність усім присутнім за те, що в непростий для держави час гідно стоять на передовій битви за наше краще майбуття, вводячи в світ прекрасного дітей і юнь Закарпаття.

Крім того, посадовець долучився до відзначення ювілярів, які святкували дні народження влітку. Так, почесні грамоти ОДА Олександр Петік вручив директору Ужгородського державного музичного училища ім.Д.Задора, заслуженому працівнику культури України Світлані Стегней і директору Мукачівської хорової школи хлопчиків та юнаків, заслуженому діячеві мистецтв України Володимиру Волонтиру. Подяки Закарпатської обласної ради також одержали директор Нижньоворітської дитячої музичної школи Воловецького району Валентина Вайдич і директор Королівської дитячої школи мистецтв Виноградівського району Андрій Іваніга. Принагідно, з недавніми ювілеями привітали директора Ужгородської дитячої школи мистецтв Наталію Громову, директора Тарнівецької дитячої школи мистецтв Ужгородського району Софію Рябець і директора Тур'я-Реметівської дитячої музичної школи Перечинського району Ольгу Козак.

Після урочистого вступу, про підсумки роботи початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів та мистецьких навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації області за 2015/2016 н.р. і про основні завдання на 2016/2017 н.р. вичерпну доповідь виголосила начальник управління культури облдержадміністрації Вікторія Фролова.

Зокрема, очільниця галузі наголосила, що на сучасному етапі розвитку стратегічними цілями мистецької освіти є:
- збереження існуючої багаторівневої мережі навчальних закладів культури і мистецтв;
- збереження та розвиток творчих, педагогічних, наукових шкіл;
- задоволення потреб особистості в отриманні якісної культурно-мистецької освіти;
- забезпечення потреб вітчизняної культури і мистецтва у кваліфікованих кадрах.

Щодо початкової мистецької освіти на Закарпатті, нині вона представлена 64-ма початковими спеціалізованими мистецькими закладами – це 54 школи мистецтв, 8 музичних шкіл, 1 хорова та 1 художня школи, музична студія при Ужгородському державному музичному училищі імені Д.Задора. Крім музичного відділення, у 42 школах працюють відділи хореографії, у 40 – образотворчого мистецтва, в 6 – театрального мистецтва.

Примітно, що 32 заклади функціонують у сільській місцевості, завдяки чому наша область – третя в Україні за розвитком сільської мережі шкіл естетичного виховання.

Станом на 1 червня 2016 року загальна кількість учнів у мистецьких закладах області становить 16 429 осіб. Із них, прийнято до 0 класу – 158 учнів, до 1 класу – 1 979 учнів. Випускниками шкіл естетичного виховання області стали 1 235 учнів.

Мовлячи про вищі навчальні мистецькі заклади І-ІІ рівнів акредитації – їхня робота передусім орієнтована на підготовку фахових кадрів для закладів позашкільної мистецької освіти, мистецьких студій та установ і закладів культури краю. Випускники Ужгородського державного музичного училища ім.Д.Задора та Ужгородського коледжу культури і мистецтв рік у рік працевлаштовуються у мистецьких школах, професійних творчих колективах, бібліотечних установах, закладах клубного типу по всій області, та, як засвідчує практика, вельми запитаний їхній вишкіл і в інших областях та за кордоном.

Особливістю вступної кампанії 2016 року в Ужгородське державне музичне училище ім.Д.Задора є здійснення прийому на нову спеціалізацію "Музичне мистецтво естради". План державного замовлення на навчання зі спеціальності 025 "Музичне мистецтво", освітньо-кваліфікаційного рівня "Молодший спеціаліст" доведеного наказом Управління культури Закарпатської ОДА № 01-05/122 від 23.05.2016 року в обсязі 65 осіб – виконаний. Конкурс становив 1,3 особи на місце.

Вступна кампанія в Ужгородському коледжі культури і мистецтв у 2016 році відбувалась згідно чинного законодавства та у встановлені строки. План державного замовлення на навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем "Молодший спеціаліст" Ужгородського коледжу культури і мистецтв склав 69 осіб (66 осіб на денну та 3 особи на заочну форми навчання). Слід відмітити, що для абітурієнтів Ужгородського коледжу культури і мистецтв було відкрито нові спеціальності, на які набір проводився вперше. Загалом, у 2016 році набір проводився на спеціальності та спеціалізації "Музичне мистецтво", "Менеджмент соціокультурної діяльності", "Сценічне мистецтво", "Хореографія", "Інформаційна, бібліотечна та архівна справа".

Доповідь повністю (завантажити)

123456789

Управління культури Закарпатської ОДА

Додаткова інформація